مدیرکل دفترامورشهری وشوراها

سیدمجتبی علوی مقدم

۱۳۹۵/۰۸/۲۰

شورای سازمان همیاری شهرداری های استان

شورای سازمان همیاری شهرداری های استان با حضور استاندار محترم برگزار گردید

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه ی شورای سازمان همیاری شهرداری های استان برگزار شد. علی رضا رشیدیان در این جلسه ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی (ع)، اظهار داشت: اهتمام تمام دست اندرکاران و کارگزاران، تلاش برای ارتقای خدمت رسانی به مردم و افزایش میزان رضایتمندی آنان است.

با حضور استاندار خراسان رضوی، جلسه ی شورای سازمان همیاری شهرداری های استان برگزار شد. 
علی رضا رشیدیان در  این جلسه ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی (ع)، اظهار داشت: اهتمام تمام دست اندرکاران و کارگزاران، تلاش برای ارتقای خدمت رسانی به مردم و افزایش میزان رضایتمندی آنان است. 
وی با اشاره به سختی کار در شهرداری ها با توجه به کاهش درآمدها و افزایش انتظارات مردم، افزود: توسعه ی شهر و خدمات عمران شهری می طلبد تا حرکت این مجموعه ها به سمت  درآمد پایدار پیش برود. 
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که  دولت حمایت از شهرداری ها را وظیفه ی خود می داند؛ گفت: در سه سال گذشته اقدامات موثری در راستای بهبود عملکرد شهرداری ها صورت گرفته است. 
رشیدیان با تاکید بر لزوم رعایت انضباط مالی در شهرداری ها، گفت: نیاز شهرداری ها باید از طریق تولیدات داخلی به ویژه محصولات تولیده شده در خراسان رضوی تامین شود. 
وی اهتمام به رعایت اصول معماری اسلامی و ایرانی، توجه به ساماندهی مبلمان شهری و رعایت اصول زیست محیطی با توجه به این که دولت یازدهم دولت محیط زیست نامگذاری شده را خاطر نشان کرد.  
استاندار خراسان رضوی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار را یکی از راهکارهای تکمیل پروژه های عمرانی دانست و خاطر نشان کرد: شهرداران فرصت ها و طرح های خود را به سازمان همیاری استان ارائه نمایند تا طریق ستاد سرمایه گذاری استان نسبت به این مهم اقدام شود. 
رشیدیان بر لزوم تکریم ارباب رجوع و حل مشکلات مردم در چارچوب قانون و اختیارات، به عنوان ولی نعمتان اصلی انقلاب تاکید کرد.  
وی میزان حقوق دریافتی حدود 80  درصد از شهرداران استان با مدارک کارشناسی ارشد و دکتری را حداکثر دو میلیون تومان اعلام کرد و گفت: حضور در این عرصه نشان از عشق به خدمت به مردم است. 
استاندار خراسان رضوی در پایان بر تقویت تعامل و همکاری شهرداران با فرمانداران در شهرستان ها در راستای شتاب روند توسعه، تاکید کرد. 
محمد مقدوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: در سال جاری چهار سیاست محوری به منظور جبران شرایط سال گذشته در سازمان همیاری استان دنبال شده است. 
وی افزود: تقویت ارتباطات و انسجام بخشی مضاعف از طریق سازمان دهی ساختار داخلی سازمان نخستین اولویت در سال 95 می باشد. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، از توسعه ی فعالیت ها و ایجاد منابع در آمدی جدید، پیوند دادن فعالیت های سازمان با نیازهای شهرداری ها و افزایش حمایت های از شهرداران، به عنوان سه اولویت دیگر در سال جاری یاد کرد.

    

منبع : دفتر امور شهری و شوراها
تعداد بازدیدها : ۱۳۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان