مدیرکل دفترامورشهری وشوراها

وحید قربانی
 

    .
۱۳۹۷/۰۳/۰۲

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی خبر داد:

تدوین نقشه راه تامین مالی خارجی استان

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: نقشه راه تامین مالی خارجی استان در دست تدوین است .
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شکوه میرشاهی گفت: این اقدام با همکاری وزارت کشور و سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی کشور در حال انجام است.
وی افزود: اقدامات اجرایی مربوط به تهیه این نقشه از سال گذشته آغاز و اولین جلسه نیز در سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی کشور برگزار شده است.
وی عنوان کرد : طبق برنامه هدف گذاری شده در کشور سال 97 باید در مجموع به میزان 15 میلیارد دلار از منابع مورد نیاز سرمایه گذاری از طریق سرمایه های خارجی تهیه گردد که خراسان رضوی به عنوان استانی پیشرو از سال گذشته به این موضوع ورود داشته است.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: به منظور تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی در افق 1400 و در راستای تدوین اهداف برنامه ششم توسعه سالانه 130 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز است که باید 25 درصد از این مبلغ از منابع خارجی تأمین گردد.
میر شاهی عنوان کرد: طبق برنامه منابع فاینانس و سرمایه گذاری مستقیم خارجی تشکیل دهنده این میزان از سرمایه مورد نیاز خواهد بود که در تبصره 4 قانون بودجه سال جاری نیز راهکارهای قانونی آن دیده شده است.
وی افزود: در خصوص جذب سرمایه خارجی خراسان رضوی در سال گذشته با 580 میلیون دلار سرمایه مصوب عملکرد مطلوبی داشت وامسال هم تلاش می شود ، این روند ادامه یابد.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به شرایط بین المللی حاکم، تمرکز استان بر روی ایجاد مشوق هایی در راستای جذب سرمایه های خرد خارجی از کشورهای همجوار است که از ابتدای امسال به منظور رفع موانع سرمایه گذاری اقدامات خوبی صورت گرفته و اطلاع رسانی لازم در این رابطه انجام خواهد شد.
میرشاهی تأکید کرد: انتظار است دستگاه های اجرایی نسبت به شناسایی طرح های دارای اولویت خود اقدام و فرایندهای اجرایی و ملزومات طرح را برای ارائه بسته کامل سرمایه گذاری به سرمایه گذاران خارجی یا استفاده از منابع فاینانس آماده کنند.


منبع : دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۹۷
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان