مدیرکل دفترامورشهری وشوراها

وحید قربانی
 

    .
۱۳۹۵/۱۰/۲۰

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

استفاده از ظرفیت هنرمندان، برای معرفی توانمندی های مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام

رضا کیانیان بازیگر مشهدی سینمای کشور، با استاندار خراسان رضوی دیدار کرد.

رضا کیانیان بازیگر مشهدی سینمای کشور، با استاندار خراسان رضوی دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این دیدار با بیان این که هنر زیباترین روش برای انتقال فرهنگ است؛ اظهار داشت: باید از این ظرفیت به نحو شایسته ای استفاده شود.
وی با اشاره به ظرفیت های خراسان رضوی در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری، افزود: این خطه دارای تمدنی کهن و چند هزار ساله و خاستگاه ادیبان، شاعران، نام آوران و هنرمندان به نامی بوده و هست که آوازه ی آن ها در سطح جهان گسترده است.
استاندار خراسان رضوی به موضوع انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیز اشاره و تاکید کرد: انتظار این است که هنرمندان این استان بتوانند از این فرصت با بهره گیری از ابزار هنر، برای معرفی ظرفیت های منحصر به فرد این جهان شهر به دنیا، استفاده کنند.
رشیدیان با تاکید بر این که مشهد مقدس با محوریت اسلام راستین و گفتمان رضوی می تواند پیام آور صلح و دوستی بین همه تفکرات در جهان اسلام باشد؛ تصریح کرد: باید از این فرصت تاریخی و فرهنگی برای شناساندن ظرفیت های این شهر بهره بگیریم.
وی خاطر نشان کرد: این انتخاب فرصتی را فراهم کرده تا جهانیان با ظرفیت های فرهنگی و تاریخی این شهر و مفاخر بزرگی که آن زیسته اند بیشتر آشنا شوند که به طور قطع در این عرصه نقش هنرمندان بی بدیل و شاخص خواهد بود.
استاندار خراسان رضوی از موزه های بزرگ خراسان و سینما در مشهد به عنوان ظرفیت های قابل توجه در حوزه ی فرهنگ و هنر یاد کرد.
رضا کیانیان نیز در این دیدار ضمن استقبال از مشارکت جدی در حوزه ی استفاده از ظرفیت هنرمندان خراسانی مشهد برای تقویت تعامل با هنرمندان جهان، از حضورش در مشهد و تشرف به بارگاه منور رضوی ابراز خرسندی کرد.
گفتنی است؛ در این دیدار که مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده ی استانداری خراسان رضوی حضور داشت؛ تابلویی به رسم یاد بود از نماد لباس سنتی استان به این بازیگر سینمای کشور اهدا شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۵۹۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان