مدیرکل دفترامورشهری وشوراها

وحید قربانی
 

    .
۱۳۹۶/۰۷/۱۹

دکتر حسینی:

ساماندهی کودکان کار باید از مرحله خیابانی وارد مرحله توانمندسازی جامعه محور شود

جمعی از کودکان کار و کودکان زیر پوشش سازمان بهزیستی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی دیدار کردند.

جمعی از کودکان کار و کودکان زیر پوشش سازمان بهزیستی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی دیدار کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این دیدار گفت: ساماندهی کودکان کار باید از مرحله خیابانی وارد مرحله توانمندسازی جامعه محور شود و استانداری خراسان رضوی آماده ارائه حمایتهای لازم برای تحقق این مهم است.
وی افزود: برخورداری از سطح متوسط رفاه و زندگی آرام حق هر کودکی است لذا آمادگی هرگونه همکاری را  برای توانمندسازی این کودکان و برخورداری آنها از رفاه نسبی در قالب طرحهای مرتبط داریم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: دولت امسال 133.5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی برای خراسان رضوی در نظرگرفته است. با فراگیری آموزشهای فنی و حرفه ای می توان از این تسهیلات برای خوداشتغالی همین قشر استفاده کرد.
حسینی گفت: با عملیاتی شدن این مهم کارآفرینی ایجاد می شود و کودکان و نوجوانان کار به جای فروش جوراب و پوشاک می توانند نقشی در تولید داشته باشند.
وی افزود: با توزیع این اعتبارات و فراهم کردن زمینه آموزشهای فنی حرفه ای به کودکان، کار آمادگی 100 درصدی داریم تا از مرحله ساماندهی کودکان کار در خیابان وارد مرحله ساماندهی و توانمدسازی این افراد شویم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: قدر زمان را باید دانست. کار کردن در سنین نوجوانی کار راحتی نیست و فعالیت کودکان کار برای کمک به زندگی خانواده هایشان اقدامی ارزشمند است. گاهی بنا به ضرورتهای زندگی امکان جلوگیری از کار کردن بچه ها و نوجوانان فراهم نیست ولی ساماندهی کودکان کار باید انجام شود.
حسینی با اشاره به  سنین کودکی گفت: امروزه متأسفانه از کودکان می خواهیم که بزرگ باشند، کتابهای زیادی در کیفش قرار می دهیم و تکالیف زیادی به او می دهیم.
وی افزود: باید و نبایدهای زیادی از  کودکان می خواهیم، کودکی را از آنها می گیریم، خنده ای کودکانه و گریه های کودکانه را نمی شنویم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: خانه های کوچک و آپارتمانی فضای بازی و جنب و جوش را از کودک امروزی گرفته است و امروزه کودکان در دنیای ماشینی، پرزرق و برق ، هتلی و غیرآزاد رشد می کنند.
وی به فعالیت 589 مهدکودک شهری و 207 مهدکودک روستایی در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: تعداد کل کودکان استان 760 هزار و 479 نفر است که 522 هزار و 296 نفر آنان شهری و بقیه روستایی هستند.
حسینی تعداد کودکان پذیرش شده در مهدهای شهری استان را 420 هزار و 14 نفر، در مهدهای روستایی 19 هزار و 773 نفر و در مهدهای حاشیه شهرهای استان 127 هزار و 47 نفر اعلام کرد
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان