مدیرکل دفترامورشهری وشوراها

وحید قربانی
 

    .
۱۳۹۶/۱۲/۲۳

عزم جدی برای حمایت از سرمایه ‌گذاران در مشهد و خراسان رضوی

سفیر اسلوونی با سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی دیدار کرد.

سفیر اسلوونی با سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی دیدار کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در این دیدار گفت: فعال ترین استان ایران در قطعه سازی خودرو هستیم و بعد از تهران بزرگترین واحد تولید خودرو کشور در مشهد قرار دارد که قطعات خودروهایی از قبیل پژو و سوزوکی را تولید می کند.
وی افزود: با وجود پالایشگاه خانگیران در خراسان رضوی در حوزه پتروشیمی و پالایش فرآورده های نفتی نیز امکان همکاری با سرمایه گذاران اسلوونی وجود دارد.
سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی وجود 44 ماده معدنی، انرژی های خورشیدی و بادی، کارخانه های داروسازی، تجهیزات پزشکی، فولاد، انتقال آب و تصفیه فاضلاب را از جمله بخش هایی برشمرد که زمینه همکاری مشترک با اسلوونی در آن ها وجود دارد.
رسولیان اظهار کرد: حوزه گردشگری هم از دیگر بخش هایی است که با توجه به جمعیت 6 و نیم میلیون نفری خراسان رضوی و ورود سالانه 30 میلیون گردشگر و زائر به مشهد فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در آن وجود دارد.
وی گفت: عزم جدی برای حمایت از سرمایه ‌گذاران در مشهد و خراسان رضوی وجود دارد و امسال 580 میلیون دلار سرمایه ‌گذاری خارجی در بخش های مختلف این استان جذب شده و پروژه های آماده ای نیز برای سرمایه گذاری خارجی وجود دارد.
کریستینا رادی سفیر اسلوونی نیز در این دیدار از سرمایه گذاری در طرح های خراسان رضوی استقبال کرد و گفت: اسلوونی تمایل دارد در زمینه تجهیزات پزشکی، داروسازی، کشاورزی، انتقال آب، تصفیه فاضلاب و قطعات خودرو از ظرفیتهای خراسان رضوی استفاده کند.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه های مشترک نیز می تواند زمینه آشنایی شرکت های بخش خصوصی کشور اسلوونی با استان خراسان رضوی را فراهم کند.
وی اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم پیشنهادهای خود را مطرح کنیم باید اطلاعات پروژه های مختلف خراسان رضوی را در اختیار داشته باشیم.
رادی گفت: ایران را محدود به تهران نمی دانیم و از ظرفیت های دیگر استان های این کشور و به خصوص خراسان رضوی هم آگاه هستیم و معتقدیم موقعیت های بسیار در این استان برای همکاری با شرکت های مختلف اسلوونی وجود دارد که به دقت آنها را بررسی می‌کنیم.
وی افزود: 36 قطعه خودرو مرسدس بنز آلمان در اسلوونی تولید می شود لذا زمینه همکاری در زمینه ساخت قطعات خودرو با خراسان رضوی وجود دارد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۴۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان