مدیرکل دفترامورشهری وشوراها

وحید قربانی
 

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۴

معاون سیاسی ورزیر کشو تاکید کرد؛

لزوم توجه به توسعه ی منطقه ای به عنوان یک رویکرد از سوی مدیران عالی در استان ها

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در شرایط کنونی؛ توسعه، منطقه ای شده و باید از توسعه نقطه ای و محله ای عبور کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در شرایط کنونی؛ توسعه، منطقه ای شده  و باید از توسعه نقطه ای و محله ای عبور کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، اسماعیل جبار زاده در حاشیه ی نشست استانداران منطقه ی پنج کشور که با حضور سه معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی وزارت کشور در مشهد مقدس برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران ضمن تبریک عید مبعث افزود: استان ها دارای مسائل مشترکی در حوزه های مختلف هستند که با هم افزایی می توان آن ها را حل و فصل کرد.
وی افزود: با توجه به قرابت فرهنگی و موضوعات مشترک اقتصادی، گردشگری، امنیتی و مرز مشترک بین خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه، این استان ها می توانند مکمل یکدیگر در بخش های مختلف باشند و با تشکیل بانک اطلاعاتی از محصولات و تولیدات خود، نیازهای شان را در درون استان ها تامین کنند.
معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: با این هم افزایی، اتفاقات خوب و بزرگی در بخش های کشاورزی، صنعتی، گردشگری و به ویژه معدن که یکی از مهمترین مزیت های این استان هاست؛ رقم خواهد خورد.
جبارزاده با بیان این که قطعا اثرات اتفاقات مثبت یا منفی که در خارج از مرزهای کشور رخ می دهد، در داخل کشور نیز مشهود است؛ اظهار داشت: به منظور رصد این اتفاقات و تصمیم گیری صحیح و به موقع،  در این جلسه مقرر شد کمیسیون امنیتی ذیل کارگروه استانداران منطقه ی پنج تشکیل شود.
وی یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه را توجه به شعار سال و راهکارهای حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی عنوان و تاکید کرد : این مهم با جدیت دنبال می شود.
جبار زاده افزود: در نشست امروز استانداران تصمیمات مناسبی برای استفاده از ظرفیت های مشترک بین استان های منطقه ی پنج کشور گرفته شد که وزارت کشور هم نهایت پشتیبانی را خواهد کرد تا آبتوانند امسال برنامه ها و اهدافی را که برای توسعه منطقه ای در نظر گرفته اند به نحو احسن انجام دهند.
معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص ابلاغ منشور گفت و گوی سیاسی نیز گفت: این منشور در 9 بند از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شده که شامل گفت وگوهای سیاسی و صنفی و نیز گفت و گوی استانداران به عنوان نماینده ی عالی دولت در استان ها با اصحاب رسانه، اهل قلم، دانشگاهیان، دانشجویان، گروه های فکری و سیاسی و تمام قشرهایی که حرفی برای گفتن دارند؛ می شود.
جبار زاده با تاکید بر این که یکی از ضرورت های جامعه ی امروز گفت و گوست؛ تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که گفت و گو رافع بسیاری از مشکلات است و تا این نوع تعاملات شکل نگیرد و مشکلات بیان نشود، راهکاری هم ارائه نخواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: این گفت و گو در استان ها آغاز شده و خراسان رضوی نیز اقدامات موثری در این راستا انجام داده است و انتظار می رود این روند در سال جاری توسعه یابد.
معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص صدور مجوز تجمعات مردمی از سوی دولت نیز گفت: تجمعاتی که از سوی احزاب و سیاسیون درخواست می شود در استانداری ها، فرمانداری ها و مراکز انتظامی بررسی و مجوز آن صادر می شود.
جبار زاده ادامه داد: در دولت یازدهم و دوازدهم به اکثر این درخواست ها پاسخ مثبت داده شد و ده ها هزار تجمع انتخاباتی در دوران انتخابات ریاست جمهوری و مجلس  شورای اسلامی برگزار شد.
وی افزود: یک مورد درخواست برگزاری راهپیمایی نیز داشته ایم که بر اساس قانون احزاب باید از طریق کمیسیون ماده 10 احزاب بررسی شود.
معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص تغییر استانداران نیز گفت: این که بگوئیم پرونده تغییرات بسته شده، حرفی غیر علمی ست و اگر بگوئیم این پرونده باز است هم باز حرف درستی نیست چرا که تغییر امری است مستمر و متناسب با شرایط تصمیم گیری می شود.
جبار زاده در خصوص انتصاب استاندار زن هم این گونه پاسخ داد که نگاه دولت در انتصابات به هیچ وجه جنسیتی نبوده و نیست ، بلکه توانمندی و شایستگی افراد لحاظ می شود.
وی افزود : استاندار دارای وظائف و ماموریت های متعددی است که یکی از مهمترین آن ها ریاست بر شورای تامین که متشکل از نمایندگانی از قوه قضائیه، دستگاه های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی است، می باشد.
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: این افراد به استاندار مشاوره می دهند و تصمیم گیری نهایی با استاندار است؛ لذا هر فردی اعم از زن یا مرد اگر سابقه ی فعالیت سیاسی،  امنیتی و انتظامی نداشته باشد؛ دچار مشکل خواهد شد.
جبار زاده ادامه داد: با این توضیح، ابتدا باید کادر سازی صورت پذیرد و سپس متناسب با شرایط احراز، افراد در پست ها بدون نگاه جنسیتی منصوب شوند.
وی اظهار داشت: در دولت های یازدهم و دوازدهم این مهم با جدیت دنبال شد و شاهد آن نیز انتصاب فرمانداران، بخشداران و مدیران میانی زن در دستگاه های اجرایی بوده است.
معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: معتقدیم باید از ظرفیت زنان به عنوان بخشی از نیروی انسانی کشور استفاده کنیم.
  
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۹۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان