مدیرکل دفترامورشهری وشوراها

وحید قربانی
 

    .
۱۳۹۷/۰۱/۲۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی:

بیشترین توفیق دولت در استان، حوزه راه ها ست

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل و ترافیک استان برگزار شد.

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل و ترافیک استان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد مقدوری در این جلسه گفت: عمده هدف گذاری های دولت تدبیر و امید در چهار سال اخیر در حوزه راهسازی خراسان رضوی محقق شده است.
وی با بیان این که در این راستا برخی از این پروژه ها مراحل تصویب را طی کرده و در دست اجرا می باشند؛ عنوان کرد: از جمله این پروژه ها آزادراه مشهد - چناران- قوچان و محور امامقلی- درگز درحال اجراست ، باند دوم محور سه راهی شادمهر به کاشمر و باند دوم محورتربت حیدریه - رشتخوار - خواف هم برای بودجه سال 97ردیف ملی گرفته است.
رئیس کمیسیون ایمنی حمل و نقل و ترافیک استان با قدردانی از اقدامات صورت گرفته برای ارتقاء ایمنی محورهای جاده ای که منجر به کاهش آمارمتوفیان و مجروحان ناشی از حوادث رانندگی  در نوروز97 شد , تاکید کرد :  خراسان رضوی که سالانه پذیرای میلیون ها زائر رضوی است، باید دارای ایمن ترین محورهای جاده ای و الگوی ایمنی دربین محورهای کشور باشد و این کاهش در حوادث و آمار متوفیان راضی کننده نیست وهنوز آمار مربوط به تلفات و مجروحان این حوادث بسیار بالا و دردآور است.
مقدوری در این راستا اصلاح نقاط حادثه خیز ، آرام سازی محورهای روستایی ، ارائه برنامه آموزشی از طریق دهیاران ،تقویت و توسعه فرهنگ سازی به وسیله رسانه ها و تبلیغات محیطی ، تهیه برنامه های مدون و نظارت براجرای برنامه ها و و مانند آن را از جمله اقدامات و ضرورت هایی دانست که با جدیت دنبال می شود.
رئیس پلیس راه استان هم در اظهاراتی از اقدامات منجر به کاهش آمار تصادفات در محورهای اصلی استان ابراز خرسندی و تصریح کرد: آمارتصادفات در محورهای اصلی استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش چشمگیری داشته اما باید برای اصلاح نقاط حادثه خیز در محورهای فرعی و روستایی استان هم تلاش بیشتری انجام شود.
سرهنگ هادی امیدوار در ادامه  عدم توجه به جلو ، انحراف به چپ و خواب آلودگی  را به عنوان سه عامل اصلی تصادفات در استان ذکر کرد.
وی عنوان کرد:  نوروز امسال در مقایسه با نوروز96 تعداد تصادفات منجر به فوت از 49 به 44 فقره و تعداد متوفیان از 58 به 57نفر کاهش یافته است .
 وی اظهار کرد: این در حالی است که تردد خودروها در محورهای استان 16درصد طی این ایام رشد داشته است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان