امیرحمزه ذاکر
سرپرست دفتر امور شهری و شوراها

 

    .
۱۳۹۸/۰۵/۲۳

استاندار خراسان رضوی:

از نظر گروه‌های مختلف سیاسی برای اداره بهتر استان استفاده خواهیم کرد

استاندار خراسان رضوی کمترین تاثیر مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را هم گرایی همه ارکان حاکمیت در جهت بهبود شاخص های سرمایه گذاری برشمرد و گفت: از نظر گروه‌های مختلف سیاسی در جهت اداره بهتر استان استفاده خواهیم کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در مراسم افتتاحیه دوره های آموزشی مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در طول تاریخ شخصیت هایی از جمله فردوسی، عطار، خیام و مراجع عالیقدر بسیاری زیر سایه امام رضا(ع) در خراسان پرورش پیدا کرده اند و این سرزمین به همین دلیل همواره مورد توجه بوده است.
وی به رویکرد مدیریت استان در حوزه سیاسی پرداخت و افزود: در حوزه سیاسی مشی ما همواره میانه روی و اعتدال بوده است، چرا که معتقدیم این روش برگرفته از امام علی (ع) است که همواره پیروان خود را به میانه روی توصیه می کردند.
رزم حسینی به فعالیت خانه احزاب در استان اشاره کرد و ادامه داد: احزاب مختلف با سلایق گوناگون در خراسان رضوی فعال هستند و همواره سعی کرده ایم در جهت بهتر اداره کردن استان با این گروه ها همگرایی لازم را داشته باشیم.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش به موانع پیش روی توسعه و آبادانی پرداخت و گفت: برای رفع چالش هایی مانند بروکراسی فرسوده اداری و به دنبال آن دستیابی به توسعه پایدار مبتنی بر فرمایش مقام معظم رهبری باید به دنبال همگرایی بین همه ارکان حاکمیت باشیم و در این راستا مدلی را تحت عنوان مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در دستورکار قرار داده ایم.
وی یکی از اهداف انقلاب را بیشتر شدن تدین و تمکن مردم برشمرد و افزود: سرمایه گذاران بر اساس آموزه های دینی مجاهد اقتصادی هستند لذا ائمه جمعه می توانند در این زمینه فرهنگ سازی کرده و زمینه برای بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران در مسیر توسعه و پیشرفت فراهم کنند.
رزم حسینی از همگرایی بین همه ارکان حکومت در استان به عنوان کم ترین تاثیر مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یاد کرد و گفت: با اجرای این الگو در خراسان رضوی همه ارکان حکومت در کنار یکدیگر قرار گرفته و در جهت بهبود شاخص های سرمایه گذاری درحال تلاش هستند.  
وی در خصوص میزان سرمایه گذاری انجام شده در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان گفت: تا امروز در قالب این الگو، 92هزار میلیاردتومان موافقت نامه سرمایه گذاری امضا شده است اما بدون شک حجم سرمایه گذاری ها می تواند بسیار بیشتر از این باشد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در برابر مشکلات حوزه سرمایه گذاری نمی توان دست روی دست گذاشت، اضافه کرد: در استان خراسان رضوی با همگرایی و هم افزایی همه ارکان حاکمیت، به سمت اصلاح رویه ها و بهبود فضای کسب و کار حرکت کرده و آتش به اختیار مسائل را جلو می بریم.
رزم حسینی با اشاره به در دستورکار قرار داشتن پروژه های ملی و مهم از جمله خط انتقال آب عمان به سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی گفت: به منظور مدیریت همزمان منابع آب و خاک، طرح همیاران آب تدوین و فرآیند اجرای آن در استان با مشارکت همه دستگاه های ذی ربط کلید خورده است.
وی در ادامه درباره معضل حاشیه نشینی شهر مشهد گفت: برای ساماندهی و کاهش آسیب های اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی مشهد با حدود یک میلیون نفر جمعیت که همواره مورد توجه رئیس جمهور و مقام معظم رهبری بوده، در حال اجرای طرح نجات هستیم.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: باید به اقتصاد زیارت توجه بیشتری شود چرا که طبق آمارها سالیانه بیش از 30 مییلون زائر داخلی و خارجی به مشهد مقدس سفر می کنند و در این رابطه باید برنامه ریزی بیشتری انجام گیرد.
رزم حسینی در بخش پایانی سخنان خود به سیاست مدیریت استان در حوزه امنیت پرداخت و تشریح کرد: سیاست ما در حوزه امنیت گفت و گو، اقناع و ارائه راه حل به معترضین بوده است و معتقدیم نباید با معترضین به حق که به دلیل ناکارآمدی دستگاه های اجرایی و قضائی با مشکلاتی مواجه شده اند، برخورد قهری داشت.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۸۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان