امیرحمزه ذاکر
سرپرست دفتر امور شهری و شوراها

 

    .
۱۳۹۸/۰۵/۲۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی:

شرایط را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم خواهیم کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: شرایط را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری فراهم خواهیم کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه هم اندیشی روسای ستاد انتخابات چهار استان خراسان های رضوی، شمالی،جنوبی و قزوین با رئیس ستاد انتخابات کشور که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: استان خراسان رضوی 12 حوزه انتخابیه اصلی  و 74 حوزه فرعی دارد که شامل 29 شهرستان و 44 بخش می شود.
وی با بیان اینکه به لحاظ تقسیمات کشوری 29 شهرستان در خراسان رضوی وجود دارد، افزود: بر اساس شعب پیش بینی شده برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در مجموع 5 میلیون و 900 هزار تعرفه به وزارت کشور اعلام نیاز شده است.
جعفری افزود: برای مقابله با این اقدامات و در حوزه عملیات روانی باید راه کارهایی که مشارکت حداکثری مردم را در پی دارد، دنبال شود که در این خصوص چهار استان می توانند در جهت تبادل نظر گام بردارند.
وی به یکی دیگر از چالش های ستاد انتخابات استان یعنی تنوع قومی و مذهبی در 12 حوزه انتخابیه استان اشاره کرد و افزود: پیش از این در حوزه جانمایی شعب اخذ رای ملاحظاتی داشتیم لذا در این راستا مشکلات برجسته ادوار گذشته را جمع بندی کردیم تا برای آن چاره اندیشی شود.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در دوره های پیشین انتخابات رای تامین عوامل اجرایی از نیروی انسانی دستگاه های دیگر استفاده می شد اما در این دوره می توان در صورت امکان از داوطلبین استانداری و فرمانداری ها بهره گرفت.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور هم در ادامه این جلسه گفت: برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از دی ماه سال گذشته، مسائل و مشکلات انتخابات آسیب شناسی و راهکارهایی برای رفع آن ها اندیشیده شد.
اسماعیل موسوی افزود: در قالب آسیب شناسی ها مشخص شد که 48 درصد از خطاهای مربوط به روند برگزاری انتخابات، در روز انتخابات و در شعب اخذ رای اتفاق می افتد و برای رفع این مشکلات چاره ای جز برگزاری دوره های آموزشی وجود ندارد.
وی تصریح کرد: امیدواریم با توجه به تفاهم حاصل شده با شورای نگهبان، در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اخذ رای در برخی از شعب رای گیری در کشور به صورت تمام الکترونیک انجام گیرد و این مسئله می تواند نویدبخش اجرای کامل انتخابات الکترونیک در سراسر کشور باشد.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس خبرنگاران رهبری در استان خراسان رضوی تصریح کرد: همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، برای انتخاب 6 نماینده مجلس خبرگان رهبری انتخابات میان دوره ای برگزار می شود.
وی گفت: در کشور 435 شهرستان وجود دارد که 208 شهرستان مرکز حوزه انتخابیه هستند، لذا مسئولیت این شهرستان ها بالاتر است و در چینش هیات های اجرایی آن ها باید دقت شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان