امیرحمزه ذاکر
سرپرست دفتر امور شهری و شوراها

 

    .
۱۳۹۸/۱۰/۲۶

وزیر آموزش و پرورش:

خراسان رضوی می‌تواند جلوه نابی از آموزش و پرورش مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: خراسان رضوی می‌تواند جلوه نابی از آموزش و پرورش مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محسن حاجی میرزایی در گردهمایی سالانه شوراهای آموزش و پرورش استان که در سالن اجتماعات ساختمان شهید باهنر استانداری برگزار شد، یاد و خاطره فرماندهان جبهه مقاومت را گرامیداشت و اظهار کرد: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت منحصر به فرد در دوران امروز ما بود و از طرفی یک الگو و شاهد برای همه در عرصه‌های گوناگون محسوب می شود.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به کارکردهای شوراهای آموزش و پرورش افزود: قانون شوراهای آموزش و پرورش یک قانون خوب و مترقی است چرا که روش مشارکت در آن مشخص شده و به مقوله مشارکت مشروعیت بخشیده است.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امروز به دلیل تجربیات داخلی، بین المللی و مبانی نظری، باید به یک الگوی سنجیده ای از مقوله مشارکت برسیم، اعتقاد من بر این است که مشارکت برای امروز ما یک مسئله خطیر و راهبردی است و جز در پرتوی مشارکت با جامعه نمی‌توانیم در آموزش و پرورش به اهداف خود دست پیدا کنیم.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: تربیت نسلی که می‌خواهد در عرصه زندگی مسئولیت پذیر باشد و عنصر مفید برای جامعه واقع شود، بدون بهره‌گیری از مشارکت امکان پذیر نیست.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: اگر نتوانیم به یک چهارچوب مشترک بین آموزش و پرورش و خانواده برسیم، اهداف مدنظر هیچ گاه تحقق پیدا نخواهد کرد.
حاجی میرزایی ایجاد چشم انداز مبتنی بر نیازها و فعالسازی ظرفیت‌های ‌جامعه را ماموریت‌ شوراهای آموزش و پرورش بیان کرد و یادآور شد: در سفر قبلی‌ام به مشهد از مدرسه‌ای بازدید کردم که مشکل بهداشت محله را به عنوان موضوع کار مدرسه مشخص کرده بود و دانش‌آموزان را در این حوزه آموزش می‌داد؛ در همین راستا باید بین آموزش و پرورش، شهرداری، شوراها و صنعت در پیداکردن نیازهای واقعی ارتباط وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه خراسان رضوی می‌تواند جلوه نابی از آموزش و پرورش مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه باشد، افزود: استان خراسان رضوی همواره در همه امور الگو بوده است، ضمن اینکه این استان دارای یکی از شوراهای آموزش و پرورش برتر کشور است.
گفتنی است، در پایان این گردهمایی از منتخبان شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های خراسان رضوی به واسطه نقش آفرینی در فعالیت‌های آموزشی تقدیر به عمل آمد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان