علیرضا خادم پیر
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها

 

    .
۱۴۰۰/۰۱/۱۹

معاون استاندار خراسان رضوی:

نیازسنجی در ارائه آموزش‌های مربوط به شهرداری‌ها ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر لزوم احصای نیازهای آموزشی شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان گفت: باید تلاش شود تقویم آموزشی در حوزه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بر اساس نیازهای واقعی تدوین و اجرا شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید کمال الدین میرجعفریان در نخستین نشست کمیته اجرایی آموزش و توانمندسازی شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بر لزوم توجه ادارات کل دفتر شهری و روستایی و همچنین شوراهای اسلامی استان به مقوله آموزش در جهت ارتقاء بدنه اجرایی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و کمک به مدیریت مطلوب شهرها و روستاها تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر توجه به منویات مقام معظم رهبری و لزوم پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در راستای تقویت تولید، گفت: با توجه به تاکیدات قبلی در نشست‌های حوزه معاونت عمرانی و حوزه آموزش سازمان همیاری شهرداری‌ها، بحث آموزش باید بسیار جدی و محور قرار گیرد اما آموزشی که اثربخش و دارای محتوا باشد.
وی بیان کرد: موفقیت در بحث آموزش در حوزه شهری و شهرداری‌ها به نحوی باید باشد که خروجی آن در عمل مورد بررسی قرار گیرد و در این راستا باید نیازهای آموزشی در عمل از دستگاه‌های مختلف به ویژه شهرداری‌ها احصاء و محتواها و تقویم‌های آموزشی بر این اساس تدوین شوند، در این راستا قطعاً این رویکرد می‌تواند راهبرد این کمیته را موثرتر نمایان سازد.
میرجعفریان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود ادارات کل دفتر شهری و روستایی و همچنین شوراهای اسلامی شهرهای استان موضوع آموزش را به طور جدی مورد توجه داشته باشند و از ظرفیت‌های آموزشی در بدنه اجرایی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که در مدیریت مطلوب و مناسب شهرها و روستاهای استان موثر هستند، استفاده کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اشاره به موسسه آموزش، مشاوره و تحقیقات سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت: باید تلاش شود رویکرد این مجموعه در سال جدید به شکل واقعاً کاربردی و عملی تعیین شود و همواره پیشتاز سایر مراکز عالی در حوزه مباحث علمی و پژوهشی باشد.
وی تصریح کرد: به طور قطع اگر از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موسسه آموزش، مشاوره و تحقیقات سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی در تسهیل و ارتقاء علمی و کیفی خدمات در حوزه شهری و دهیاری.ها استفاده شود و این مرکز هدف و راهبرد خود را به نحو مطلوبی با استفاده از نخبگان و مشاوره آنها تعیین و تقویت کند، بسیاری از هزینه.های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به شدت کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار امیدواری کرد، با استفاده از مشاوره‌ها،‌ نظرات و پیشنهادات اعضای کمیته اجرایی آموزش و توانمندسازی شهرداری‌ها و دهیاری‌های خراسان رضوی با برنامه ریزی دقیق و تدوین سازوکاری مناسب، فعالیت‌های آموزشی را از ابتدای سال ۱۴۰۰ به نحو موثر و مطلوبی در جهت ارتقاء علمی و کمک به مدیریت شهری و روستایی در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انجام دهیم.
محمد سنجری افزود: با توجه به پیش رو بودن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و نقش مهم مقوله آموزش در ارتقاء علمی و آگاهی بخشی‌ها، امید است با تدوین برنامه‌های آموزشی متناسب، بتوانیم اثرات مفیدی را در جهت تقویت و ارتقاء دانش منتخبان مردم به مقولات قانونی و آیین نامه‌ها در شوراهای اسلامی ایجاد کرد.
در این نشست علاوه بر ارائه طرح‌ها و نیازهای آموزشی دفتر شهری و روستایی استانداری و گزارش عملکرد و برنامه‌های آموزشی شهرداری مشهد، آسیب شناسی و مشکلات آموزشی سال ۹۹ و راهکارهای حل آن با تدابیر مدیریت سال ۱۴۰۰ توسط مدیران و مسئولان حاضر در کمیته مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۸۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
کدام بخش زیرپرتال بیشتر مورد نظر است؟
آماربازدیدکنندگان